Úvod > Aktuality > Centrum Chodov - dodávka parkovacího systému podepsána!

05. 09. 2005

Centrum Chodov - dodávka parkovacího systému podepsána!

Za další úspěch naší společnosti na českém trhu je bezesporu možné považovat uzavření smlouvy na dodávku parkovacího systému pro nákupní Centrum CHODOV.

3 000 parkovacích míst

Jde o náš druhý největší projekt v České republice, a to hned po letišti Praha - Ruzyně, neboť zde celkem bude k dispozici cca 3000 parkovacích míst, kdy jejich část, cca 700 míst, bude využita pro systém P+R, a zbylá kapacita bude pro běžné návštěvníky nákupního centra.

Moderní technologie

Vzhledem k rozsáhlosti projektu bude centrální kabelové propojení realizováno pomocí optických kabelů a zbytek bude realizován ethernetovské síti.

Z hlediska dodávky parkovacího systému zde bude nasazen nejnovější produkt naší společnosti, a to parkovací systém ABACUS, který jsme již úspěšně použili při realizaci parkovacího systému v nákupní Galerii Vaňkovka v Brně.

Parkovací systém bude napojen i na proměnlivé značky, které budou signalizovat obsazenost jednotlivých parkovišť.

Z hlediska možného zálohování dat a zvýšení bezpečnosti funkce budou oba řídící systémy jak pro normální parking, tak i pro P+R vzájemně propojeny a budou moci pracovat i v tzv. master- slave režimu.

Pro naši společnost je zde i další novinkou vybavení parkovišť typu P+R naší technologií, která z hlediska bezpečnosti a spolehlivosti je řešena částečně odlišně od stávajících parkovišť P+R, provozovaných v Praze.

S ohledem na rozsáhlost celého komplexu zde bude nasazeno 19 automatických pokladen, umožňujících platbu jak mincemi, tak bankovkami, což je zatím největší nasazení takovéhoto počtu pokladen v naší republice.

Fotografie

 

 
 

Další aktuality

 
Tisknout stránku Nahoru
 

RS : Redakční systém ERESO | created by: grafické studio JZD from QWE.CZ - webdesign, webhosting, sítě

close

Možnost placení SMS i v parkovacích domech

Pomalu se i v České republice stává samozřejmostí mít možnost platbu v dopravních prostředcích, nebo u parkovacích automatů, uhradit pomocí odeslané SMS zprávy.

O tuto možnost jsme i my již rozšířili služby u námi dodávaných parkovacích systémů, bez ohledu na to, zda se jedná o starší verzi Parkmaster, nebo novou ABACUS.

Pro zavedení této služby je u systému ABACUS dostačující zakoupení příslušné softwarové licence, u starších verzí je potřeba ještě doplnit hardware datové centrály.

Společně se společnostmi La Spezie a Comgate jsme dnes schopni vám nabídnout nejenom možnost „ normálního „ placení pomocí SMS, ale i aktivně využít jak možnou reklamní plochu na parkovacích lístcích, nebo i aktivně pracovat s různým cenovým zvýhodněním pro vaše pravidelné klienty, a to takovým způsobem, že při použití tohoto nového způsobu úhrady parkovacího poplatku je tento způsob úhrady i velmi cenově zajímavý i pro provozovatele.

Další informace