Úvod > Aktuality > Konec bloudění v Obchodním Centru Chodov

24. 09. 2012

Konec bloudění v Obchodním Centru Chodov

Počátkem července jsme s Obchodním Centrem Chodov podepsali smlouvu, která nás zavazuje, abychom v průběhu října t.r. nainstalovali na všechna parkovací místa, která se nacházejí pod střechou, inteligentní navigační systém, včetně informačních tabulí, za účelem návštěvníky co nejpřesněji informovat o tom, kde se volná parkovací místa nacházejí a co nejrychleji je na tato místa navést.

S ohledem na skutečnost, že se jedná o instalaci do již existujícího a využívaného prostoru, jsou s touto instalací spojeny některé problémy, jako např. dodržení požadované světlé výšky průjezdného profilu vozidel i v těch místech, kde dnes prochází vzduchotechnika, kabelové žlaby a další technologie. Dalším problémem je zase řešení uchycení jednotlivých sensorů v oblasti s mimořádně vysokým stropem (až 6 metrů) a i vhodné umístění směrových tabulí, aby řidič měl co nejjednodušší orientaci v parkovacím domě.

Při řešení je kladen důraz na vysokou svítivost LED sensorů, aby byly dobře viditelné za jakýchkoliv světelných podmínek, kdy jejich svítivost je možné regulovat z úrovně řídícího počítače.

Navigační systém má i přispět k úspoře PHM řidičů, kteří dnes často v parkovacím domě „krouží“ při hledání volného parkovacího místa, a tím i samozřejmě  ke snížení množství výfukových zplodin a přispění k lepšímu životnímu prostředí.

Součástí řešení je i ošetření  signalizace 40 nekrytých parkovacích míst před hlavním vchodem do OC Chodov pomocí unikátní technologie, kdy sensory jsou umístěny  přímo ve vozovce a LED diody, signalizující volnost, či obsazenost příslušného parkovacího místa, jsou instalovány přímo v datovém kabelu, který je položen na samotný povrch vozovky.

 
 

Další aktuality

 
Tisknout stránku Nahoru
 

RS : Redakční systém ERESO | created by: grafické studio JZD from QWE.CZ - webdesign, webhosting, sítě

close

Možnost placení SMS i v parkovacích domech

Pomalu se i v České republice stává samozřejmostí mít možnost platbu v dopravních prostředcích, nebo u parkovacích automatů, uhradit pomocí odeslané SMS zprávy.

O tuto možnost jsme i my již rozšířili služby u námi dodávaných parkovacích systémů, bez ohledu na to, zda se jedná o starší verzi Parkmaster, nebo novou ABACUS.

Pro zavedení této služby je u systému ABACUS dostačující zakoupení příslušné softwarové licence, u starších verzí je potřeba ještě doplnit hardware datové centrály.

Společně se společnostmi La Spezie a Comgate jsme dnes schopni vám nabídnout nejenom možnost „ normálního „ placení pomocí SMS, ale i aktivně využít jak možnou reklamní plochu na parkovacích lístcích, nebo i aktivně pracovat s různým cenovým zvýhodněním pro vaše pravidelné klienty, a to takovým způsobem, že při použití tohoto nového způsobu úhrady parkovacího poplatku je tento způsob úhrady i velmi cenově zajímavý i pro provozovatele.

Další informace